ALİSAN

     Alisan İç ve Dış Ticaret A.Ş., 1983 yılında, sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu, özellikle spektroskopi başta olmak üzere, kalite kontrol, proses kontrol, AR-GE çalışmalarına yönelik kimyasal analiz cihazları ve Endüstriyel Kimyasal Maddeleri alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

    Alanında, dünya çapında lider olan uluslararası yabancı firma ve markaların Türkiye temsilciliğini yapan Alisan, ülkemizde temsilcilik yelpazesini çeşitli tip ve marka ürünlerle genişleten birçok yabancı firma temsilcisinin aksine, belli bir alanda uzmanlaşmayı tercih etmiştir.

    Bu strateji zaman içinde köklü bir tecrübeye dönüşmüş ve temsil ettiği dünya lideri firma ve markaların hak ve talep ettiği yüksek kalitede satış, satış sonrası teknik servis, metod geliştirme-eğitim ve analitik destek hizmetleri gibi noktalarda, istikrar ve başarıyı da beraberinde getirmiştir.

    1985 yılında Türkiye'de bir ilke imza atarak, Kimyasal Analiz Cihazları alanında tamamı yurt dışındaki lider firma fabrikalarında eğitim almış, sertifika sahibi mühendislerden oluşan "yerel servis" ağını kurmuştur. Bu sayede müşterilerini yurt dışından yabancı servis mühendisi temin etmek külfetinden kurtaran Alisan, sektördeki gelişim ve teknolojik değişimleri yakından takip ederek, kurulduğu günden bu yana "Mutlak Müşteri Mutluluğu" politikasını başarılı bir şekilde uygulamış ve kısa sürede faaliyet alanında lider konumuna ulaşmış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır..

    Ülkemizin primer metal üretimi, demir-çelik ve demir dışı, yarı mamul ve mamul metaller sanayileri, petro-kimya, AR-GE, otomotiv, çimento, seramik ve refrakter endüstrilerinde faaliyet gösteren, her biri sektörlerinin lokomotifi sayılabilecek firmalarından oluşan müşteri portföyünün, sadece nicelik olarak değil, nitelik olarak da Türkiye'de spektroskopi alanında en güçlü referans listesini oluşturması, Alisan için ayrı ve önemli bir gurur kaynağıdır.

    Hizmetlerini en yüksek kalite seviyesinde tutan Alisan, 40 yıllık birikimini mevcut ve olabilecek tüm müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

    Tecrübe güçtür....